Виховуємо і навчаємо разом (сторінка для батьків)

Шановні батьки, запропонуйте своїм дітям якісний український контент!

Найкращі мобільні додатки від українських виробників:

Мишеняткова Абетка  
 

Найпопулярніша українська гра, що дозволяє малечі вивчити літери та навчитися складати слова.
Розробка львівської компанії Impulsis має три рівні складності. Усю гру малюка супроводжує милий герой – мишенятко. Цікаво, що музику для гри написав учасник гурту «Пікардійська Терція» Володимир «Дональд» Якимець.

Завантажити на iOS

Завантажити на Android

Веселі тварини

Гра для найменших, що дозволить дізнатися більше про милих тваринок – звуки, які вони видають, де живуть, який вигляд мають та як називаються.​

Завантажити  на Android

Українська абетка для дітей

Гра для малюків, що допоможе вивчити літери та говорити перші слова українською мовою. Яскравий додаток для найменших.​

Завантажити  на Android

Намбі

Арифметика для дошкільнят. Кумедний герой Намбі розповість малечі про числа та правила їх складання. Додаток має батьківську панель та аналітику, що демонструє у якій сфері дитина вправляється найкраще, а що потребує уваги.​

Завантажити додаток

Хто в горах?

Гра для раннього розвитку маленьких українців. Розробники пропонують здійснити подорож в гори, у гості до діда Івана та його симпатичних улюбленців. Мандруючи, малеча дізнається не лише назви тварин, але й те, що смакує звірятам та як звучать їх голоси, освоїть елементи лічби.
Серед переваг гри – озвучення дитячими голосами та «батьківський контроль», що дозволяє обмежити час гри.

Завантажити на iOS

Завантажити на Android

City Bus

   У цій навчальній грі для дошкільнят (4+), завдання гравця - кермувати автобусом, досліджувати карту міста, шукати найкращий маршрут для виконання місії, до того ж не забуваючи про правила дорожнього руху.
  Гра містить 9 рівнів різної складності (карта поступово стає більшою, а маршрути - довшими, з'являються нові типи пасажирів та додаткові зупинки автобуса).

Завантажити для iOS

Завантажити для Android


ТОП 10 YouTube каналів українською мовою з розвиваючим відео для дітей

Професійний відео-контент українською мовою залишається витребуваним ресурсом для українських батьків. Багато відомих анімаційних серіалів і старих мультиків перекладаються українською, але якісне освітнє і розвививаюче відео - це справжня знахідка для матусь.

1. "З любов'ю до дітей", більше 600 000 підписників
https://www.youtube.com/user/SonechkoProject
Лідер серед каналів даного формату, багато розвиваючих мультфільмів, уроків, казок  та дитячих пісень українською мовою. Весь матеріал зручно поділений на групи.

2. "Малятко ТV ", 93 000 підписників
https://www.youtube.com/user/malyatkotv/
На каналі розміщено багато дитячих пісень: колискові, розвиваючі, караоке пісні та пісні дитячих колектививів. Розвиваюче відео для наймолодших діток.

3. "Цікава наука", 68 000 підписників
https://www.youtube.com/cikavanauka
Канал розміщує перекладені і озвучені українською мовою науково-популярних та освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики.
Цікаво для школярів та студетів.

4. "Освіта дитини 21 століття",   13 000 підписників
https://www.youtube.com/channel/UCYEA0vxmjI8FynI4QRqf64g 
Метою цього каналує було створення єдиної бази, яка міститиме україномовні повчальні казки, мультфільми, розвиваючі матеріали та уроки віртуальної школи для учнів.

5. "Янко Гортало",    15 000 підписників
https://www.youtube.com/user/YankoGortalo/about   
Дитячий освітньо-розважальний канал містить авторські віршики, відео з лічби та вивичення абетки, пісні українською мовою.

6. "Віртуальна школа", 20 000 підписників
https://www.youtube.com/channel/UCEiSptaIS5XIFcGvQV12gMA/featured
Багато відео-уроків для школярів молодших класів : англійська мова, математика, природознавство.

7. "Нова школа",  15 000 підписників
https://www.youtube.com/channel/UCAu_hCCOp_LvqYluOe8wolg/feed
Відео-уроки для школярів з історії.

8. "Дені шоу", 1 300 підписників
https://www.youtube.com/channel/UCb7wEQUw28d0Voj1ibNCgMQ/featured
Досліди, веселі пізнавальні сюжети, та все що цікаво діткам. Веселі та позитивні сюжети Дениса з коментарями його татка. 

9. "Садочок ТБ", 1 000 підписників
https://www.youtube.com/channel/UChh2l32CppPIShTYZ0Hwemw/featured
На каналі зібрані розвиваючі мультфільми українською мовою та казки про тварин

10. "Clarastudio.tv", 3 000 підписників
https://www.youtube.com/user/CLARASTUDIOTV/feed
На каналі зібрані проекти християнської мультимедійної студії Clara Studio. Короткі , добрі, пізнавальні історії для дітей.

Корисні сайти для батьків

Перший український сайт для батьків та дитячих психологів

https://dytpsyholog.com/

"Весела абетка"

Усе найкраще для дітей, батьків, педагогів, учителів, виховників. Найбільше зібрання абеток, казок, казок в mp3, великий і цікавий розділ "Читанка", приказки, загадки, цікавинки, гумор.

http://abetka.ukrlife.org/


веб-проєкт "Читанка"

Дитяча публічна онлайн-бібліотека. У бібліотеці зібрані ті книни, які давно не перевидаються і яких у крамницях не знайдеш. 

http://chytanka.com.ua/


"Світ дитини"

Сайт створений мешканкою Харкова. Логопед за фахом, вона пише вірші, чистомовки, розробляє цікаві завдання для малят. 

http://ww1.abetka-logopedka.org/?sub1=49618886-6d23-11eb-a072-eb9c1373f022


"Словограй". Літературний сайт Ігоря Січовика

Дитячі вірші, ігри зі словами, оповідання, казки, загадки, скоромовки, каламбури, дражнилки.

http://slovogray.narod.ru/


Мама-Тато

Інформація для батьків: виховання та навчання дітей, статті, форум, консультації спеціалістів, законодавство про сім'ю. Для дітей - скоромовки, загадки, вірші та пісні, розфарбовки.

https://mama-tato.com.ua/


"Малеча" - ресурс для сучасних батьків

Інформація про планування дитини, вагітність, пологи, догляд, виховання та розвиток дітей, здоров'я, красу. Фотоконкурси, форуми, журнали, приватні сторінки.

https://www.malecha.org.ua/

9 способів допомогти дитині з нетерпінням чекати на 1 вересня


У цій статті я розповім про те, як допомогти дитині не боятися школи, а з нетерпінням чекати першого навчального дня. Це питання найбільше цікавить батьків першокласників. Що ж потрібно робити для того, щоб прищепити позитивний інтерес до школи і на чому акцентувати увагу?

1. Знайомимося з територією

Як правило, територія школи не огороджена так, як територія дитячого садка і погуляти там можна без особливих проблем. Пройдіться з малюком, подивіться на будівлю, на спортивний майданчик. Періодично ходіть тією дорогою, якою потрібно буде дитині ходити кожен день в школу.

2. Знайомимося з класом

Швидше за все у вас буде можливість перед початком навчального року відвідати школу і кл
ас, в якому буде навчатися ваш першокласник. Так само можете допомогти класному керівнику приготувати клас до першого вересня.

3. Позитивні історії - позитивний настрій

Читайте з малюком казки про школу, про те, як дітки там навчаються. Зараз дуже популярні казки про лісові школи. Дуже позитивні і навчальні оповідання.

4. У школі багато цікавого

Розкажіть дитині, що в школі набагато більше цікавих занять, ніж просто уроки. Є заняття музикою, де можна співати, малюва
ння, художня праця, спортивні заняття, а також захоплюючі поїздки і походи всім класом.
5. Шкільні обіди

За тиждень до початку занять обговоріть зі своєю дитиною, що б вона хотіла їсти на обід. Звичайно, у кожній школі є безкоштовні обіди для учнів молодшої школи, але, з певних причин, багато батьків від них відмовляються. Запитайте малюка, що йому покласти з собою - бутерброд, круасан, сендвіч або щось інше. Не забудьте про ласощі на десерт. Все буде в кілька разів смачніше, якщо упаковано в спеціальну коробочку для шкільних обідів, яку можна без проблем купити.

6. Знайомимося з однокласниками

Добре, якщо разом з вашою дитиною в одному класі будуть вчитися і інші дітки, яких вона знає. Але якщо таких немає, то варто з ними познайомиться або на підготовчих заняттях, або за кілька тижнів до занять, коли вчитель буде збирати батьків з дітками для знайомства.

7. Розкажіть про свої шкільні роки

Впевнена, у кожного з нас є кумедні і цікаві історії зі свого шкільного життя, про які можна згадувати дуууже довго. Так чому б не поділитися ними зі своєю дитиною? Адже школа - це не страшно, це весело і захоплююче.

8. Шкільна форма

Дозвольте своїй дитині самій вибрати шкільну форму, в якій їй захочеться ходити. Звісно, враховуючи шкільні вимоги.

9. Збираємо портфель

Обов'язково разом з дитиною вибирайте шкільне приладдя, адже саме їй ними користуватися. А потрібно купувати дуже багато: портфель, пенал, зошити, олівці та багато іншого шкільного приладдя, без яких неможливо навчання в школі. 


Десять заповідей Януша Корчака для батьків
1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, чи такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той — третьому, і це незворотний закон вдячності.
3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
4. Не стався до проблем дитини зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений, дитині воно важке не менше, ніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини — його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них — ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
8. Дитина — це не тиран, який заволодіває всій твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не “наша”, “своя” дитина, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій те, що не хотів би, щоб робили твоїй.
10. Люби свою дитину будь-якою — неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею — радій, бо дитина — це свято, яке поки що з тобою.




10 заповідей у віршах для дітей

Дар’я Чебаненко :: 10 заповідей у віршах для дітей
Зручна форма для легкого запам’ятовування Вашою дитиною 10 заповідей Божих 10 заповідей у віршах для дітей Передмова «Привчай юнака на ПОЧАТКУ до дороги його, і він не відступиться з неї, як і постаріє». Книга Приповістей Соломона 22:6 (Біблія) Сьогодні провідні нейрофізіологи світу довели, що чим молодша дитина, тим краще її мозок засвоює інформацію. Перші 4 роки життя дитина сприймає інформацію, не фільтруючи її на корисну і непотрібну, як це робить дорослий. Вона приймає і вірять у все, що їй кажуть батьки, не піддаючи сумнівам. У цей період вся інформація засвоюється швидко, легко і дуже міцно! Тільки ми, батьки, відповідальні за те, що буде записано на підкірку дитини - біблійні життєві цінності чи комп’ютерні ігри. * * * Все почалося з того, що, дивлячись телевізор, я почула історію про бідну самотню бабусю. Вона всиновила осиротілих після корейської війни двох хлопчиків. Навчила їх грамоті. Це була вся освіта, якою вона володіла сама. Після цього вона повісила над місцем, де вони спали, листочок з 10 Біблійними заповідями. Щоранку, встаючи, і щовечора, лягаючи спати, вона вимагала, щоб діти один раз прочитували цей текст. Йшли роки. Божі принципи життя, які містяться в 10 заповідях, відкладалися в умах і серцях хлопців. Формували їхню поведінку. Сьогодні вся Корея знає цих двох чоловіків. Один з них став Прем’єр-міністром країни. А другий - великим бізнесменом. І вони в усіх інтерв’ю дякують саме своїй неосвіченій бабусі, яка вклала в них фундаментальні життєві закони! Ця історія буквально зачепила мене. Тому що моєму синові Іллюші на той момент було 4 роки. І він з дивовижною легкістю запам’ятовував довжелезні вірші. І тоді я вирішила, що для дітей 10 заповідей мають бути викладені у віршованій формі. Завдання виявилося складним, адже глибокі Біблійні принципи потрібно було викласти в доступній дитині, простій формі. Та ще й коротко! З Божою допомогою, я впоралася. Іллюша дуже швидко вивчив весь текст напам’ять. І часто розповідав 10 заповідей дорослим, які крім «не убий», нічого про заповіді сказати не могли. «Привчай юнака на ПОЧАТКУ до дороги його». Дитина росте так швидко. Тому не гайте час, не пропустіть можливість вкласти у Вашого малюка Істину. Приділяючи заповідям Божим щодня всього 5 хвилин, Ви закладете у свідомість дитини цінності, які вона пронесе через усе життя! Діти - це найважливіший і найнадійніший вклад. Жоден Банк світу не дає таких відсотків, як життя, час, вкладені в них! Хай допоможе Вам Господь! Дар’я Чебаненко Перша заповідь «Я - Господь, Бог твій, хай не буде у тебе інших богів!» Хай тільки Господь над тобою панує, І Божу Любов твоє серце шанує! Хай буде Він сенсом усього життя! Як вірно чинити, дає відкриття! Друга заповідь «Не роби собі ідолів! Не вклоняйся і не служи їм!» Хай Господом буде Небесний твій Тато, Хоч ідолів завжди в житті так багато! Хай Він надає тобі нових ідей! На Бога надійся, а не на людей! Третя заповідь «Не призивай Імені Господа даремно!» Боже Ім’я марно не говори! Хай твоя шана в словах тих горить! Хоч нелегкою здається дорога, Дій і живи, поважаючи Бога! Четверта заповідь «Пам’ятай день суботній! Присвяти його Богу!» Той, хто вірує в Бога, завжди в церкву ходить. Сам Господь християн направляє, вчить, водить! Щоб від Божого задуму не відхилитись, Треба з Біблії правильно жити навчитись! Час посвячуй для Бога і успіх дістанеш! В скруті, в справах складних переможцем ти станеш! П’ята заповідь «Шануй батьків!» Хай ще більш до батьків буде в серці поваги! Досвід, мудрість, знання їхні гідні уваги! Дорожи ними, слухайся і підкоряйся! Помогти мамі й татові завжди старайся! І тоді буде довгим у тебе життя! Повним щастя і радості буде буття! Шоста заповідь «Не вбивай!» Людину вбиває Не тільки лиш зброя! Вік інколи крає Без крові та бою Образливе слово! Учинок жорстокий У серці лишає Біль гострий, глибокий! Людей поважайте, Цінуйте, любіть! Всіх благословляйте! Образи простіть! Сьома заповідь «Не чини перелюбу!» Пройдуть роки. Ти виростеш. Бог вкаже тобі пару. Полюбиш. Візьмеш шлюб. Цінуй, радій йому, як дару! Долайте разом і нужду, і жалі, і недугу! Не зраджуй! Не руйнуй любов! Будь вічно вірним другу! Восьма заповідь «Не кради!» Той, хто у людей забрав Речі їх шляхом нечесним, Злодієм одразу став! Бачить все Отець Небесний! Схаменися! Не кради! Призведе це до біди! Дев’ята заповідь «Не бреши і не свідкуй неправдиво на ближнього!» Неправду казати людина не має! Це Боголюбива душа твердо знає! Брехня може лихо з собою нести, А правда до справжнього щастя вести! Десята заповідь «Не бажай нічого, що належить іншому!» Помічай і слідкуй пильно за думками: Володіти не мрій ближнього скарбами! Ці бажання тобі принесуть страждання, Бо за гріх понесеш Боже покарання! Канал Дар’ї Чебаненко на YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCPdfNyPo32UIBJ-wpVeux5Q
Джерело: Клуб поезії http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=534314

Немає коментарів:

Дописати коментар