понеділок, 27 серпня 2018 р.

Як підготуватися до школи психологічно

До школи: Як підготуватись психологічно 


Шановні батьки та учні!
Пропоную Вам почитати цікаву статтю про те як слід психологічно готуватися до школи щоб гарно розпочати новий навчальний рік та продуктивно працювати вже у вересні.
 Автор статті Вікторія Горбунова, відома авторка книжок з виховання - «Виховання без травмування або Навіщо дітям дорослі?», «Виховання без нервування.



Вам знайома ситуація,  коли дитина не хоче прокидатись і йти до школи? Чи коли школяр капризує і все робить наперекір, виводячи з рівноваги і батьків, і вчителів? Або навпаки - вчителі говорять, що дитина млява і майже засинає на уроках? Якщо ви відповіли “так” хоча б на одне питання - обов’язково прочитайте поради експерта, як правильно налаштуватись на робочий ритм, щоби уникнути таких ситуацій у новому навчальному році.

Як увійти в навчальний рік без стресу для дитини та батьків - радить Вікторія Горбунова, психотерапевт, доктор психологічних наук, авторка книжок з виховання - «Виховання без травмування або Навіщо дітям дорослі?», «Виховання без нервування. Як упоратися з упертюхами, ледарями, плаксіями, розбишаками, крикунами та хитрунами».


1. ПОСТУПОВО ВІДНОВЛЮЙТЕ ШКІЛЬНИЙ РОЗПОРЯДОК ДНЯ

Щоби уникнути стресу у вересні, важливо почати відновлювати звичний для школи режим і темп ще у серпні. Це стосується як наближення до "шкільного" режиму сну, так і поступового введення "домашніх завдань".
“Важливо не робити цього зненацька, а покроково домовлятись з дітьми про вкладання-прокидання та тренування мозку. Щодо завдань, то що б ви не запропонували робити, переконайтесь в двох речах: дитині має бути цікаво (для цього є насправді добрі книжки, в яких інформація подається захопливо, з загадками та експериментами); всі завдання мають робитися в ресурсному стані та за попередньої домовленості про час (власне, це має працювати і протягом року)”, - говорить психотерапевт Вікторія Горбунова.
Дуже важливо не примушувати дитину до занять, особливо, якщо вона втомлена після активного дня, у поганому настрої або має інші плани (а ви не домовлялися попередньо про заняття). Спробуйте організувати усе так, щоб до часу занять настрій у дитини був добрим (залежить від того, що відбувалось чи робилось напередодні), а після навчання також заплануйте щось цікаве і бажано активне (від велопрогулянки до спільного приготування та поїдання смаколиків).
Дбайте, щоби дитина спала достатньо. Науковці довели, що регулярний режим сну у ранньому дитинстві пов'язаний з когнітивною діяльністю та може позитивно впливати на здоров'я протягом усього життя.

2. СТВОРІТЬ КНИГУ СПОГАДІВ І СФОРМУЙТЕ СПИСОК ЦІЛЕЙ НА НАСТУПНИЙ РІК

Доброю передшкільною традицією є створення своєрідної книжки спогадів. Зараз це може бути і презентація з відео та фото всього, що відбувалося влітку, і мікроблоги, і просто альбоми в інстаграмі.
Згідно з дослідженням, сімейні ритуали забезпечують створення певного режиму, що допомагає направляти поведінку дитини та покращувати емоційний клімат в сім’ї, що сприяє ефективному ранньому розвитку дитини, зокрема збагаченню словникового запасу, емоційному розвитку, формуванню соціальних та академічних навичок.
Крім того, дітям подобаються своєрідні "новорічні резолюції", коли вони перед навчальним роком складають для себе перелік обіцянок (цілей, планів), яких хочуть дотриматись, та домовляються з батьками про винагороди - в разі, якщо цілей вдасться досягти.
“Ставтесь до таких резолюцій доброзичливо та з гумором, бо це не є "купівля" гарних оцінок чи поведінки, а швидше своєрідний виклик, щоб випробувати себе”, - радить психотерапевт Вікторія Горбунова.

3. ПОДБАЙТЕ ПРО ПОЗИТИВНЕ НАЛАШТУВАННЯ

Позитивне налаштування - це одне із найважливіших і, ймовірно, найскладніших завдань. Щоби сформувати позитивні асоціації з новим навчальним роком, важливо говорити з дітьми про початок навчання та усіляко демонструвати своє позитивне ставлення.
“Зауважуйте та обговорюйте з дітьми, що доброго є в новому початку - а це і зустріч з друзями, і нові цікаві знання (і тут йдеться не лише про школу, а й про позашкільні гуртки), і дорослішання (зв'яжіть зі стартом занять не лише нові обов’язки, а й права та бонуси, наприклад збільшення кишенькових грошей, можливість самому добиратись до школи чи право на участь в якихось сімейних рішеннях)”, - говорить Вікторія Горбунова.
Спробуйте зробити так, щоб усі покупки до школи - від ручок до одягу - були дитині до вподоби. Справа тут не у бюджеті, а у тому, як ці речі обираються, обігруються та якими історіями обростають.

Джерело: http://moz.gov.ua/article/health/do-shkoli-jak-pidgotuvatis-psihologichno

понеділок, 2 квітня 2018 р.

Святкування Міжнародного дня птахів

Весна – пора повернення пернатих на Батьківщину. Чи не задумувались ми коли-небудь про життя птахів, про користь від них? Пташки живуть повсюдно: у місті, в селі,в лісі… На планеті їх налічується 8600 видів, 360 живуть в Україні. 
Птахи – окраса нашого життя. Вони зачаровують своїм співом, поведінкою і надають природі неповторного колориту. Птахи працьовиті й чистоплотні. Вони – наші помічники, бо доглядають дерева і поїдають комах. Роблять те, що людям не під силу – рятують тонни зерна від шкідників. 
З метою збереження видового різноманіття та численності диких птахів, залучення уваги громадськості до їх охорони в Бортницькому НВК відбулася виховна година до Міжнародного дня птахів. Учні  дізналися багато цікавого про птахів України, про їх повернення на Батьківщину. Вчитель початкових класів, Сімак О.Ю., розповіла учням про птахів-ключників і птахів-рекордсменів. Діти готувалися до зустрічі перелітніх птахів, виготовивши журавликів у техніці оригамі, змайструвавши і розвісивши шпаківні. Ми впевнені, що, зробивши будиночки для птахів, допоможемо їм протриматись в холодні місяці. Звичайно, птахи не можуть сказати нам «спасибі», але ми віримо, вони будуть дуже вдячні. 






 

Свято Весни у Бортницькому НВК

Незважаючи на те, що на дворі ще падає сніг, але на календарі вже весна. Давно вже прилетіли лелеки, білі чаплі і посвистують шпаки. Затяжні морози не дали змоги вчасно привітати зі святом всіх жінок. І саме у день весняного рівнодення, 21 березня, учні Бортницького НВК привітали мам, бабусь і сестричок зі Святом Весни!!!
Хлопці разом із вчителем Сімак Ольгою Юріївною організували засідання клубу джентельменів, на якому привітали всіх жінок зі Святом Весни, співали кумедні частівки і розігрували сценки... А дівчатка склали букет із квітів на які схожі їхні мами.
Не забули діти привітати і бабусь, які були запрошені на свято. Кожна дитина нагородила свою маму медаллю "Найкраща мама в світі", а бабусю - "Люба бабуся".
Мами і діти із великим захопленням грали ігри на святі...
Свято всім сподобалось і гостям і дітям!!!










неділя, 4 лютого 2018 р.

Участь у Всеукраїнській акції "Годівничка"

З метою виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни Національний еклого-натуралістичний центр учнівської молоді оголосив про проведення Всеукраїнської природоохоронної акції "Годівничка".
До участі в акції долучилися батьки і учні 2 класу Бортницього НВК. Кожен учень 2-го класу зі своїми батьками виготовив годівничку і приніс її до школи. Під керівництвом класного керівника Сімак Ольги Юріївни учні з великим завзяттям вивчають орнітофауну своєї місцевості, складають каталоги птахів, заготовляють корм для зимуючих птахів, розвішують годівнички і підгодовують пернатих.
А що саме смакує зимуючим птахам, учні дізналися на уроці природознавчства, працюючи над навчальним проектом "Пташина їдальня". Важливим моментом є те, що корм для птахів треба класти кожного дня в один й той самий час.
Кожен учень намалював малюнок улюбленого зимуючого птаха.
Учням подобається спостерігати за пташиними їдальнями, адже Всеукраїнська природоохоронна акція "Годівничка" виховує гуманне ставлення до птахів, мотивує до їх охорони.






вівторок, 16 січня 2018 р.

Різдвяні канікули учнів 2-го класу Бортницького НВК

Шкільна родина 2 класу Бортницького НВК відсвяткувала Різдво у Рівненському академічному українському музико-драматичному театрі, зустрівши Святого Миколая, Діда Мороза і Снігуроньку на новорічному видовищі та переглянувши веселу музичну казку "Золоте курча".
Батьки та діти отримали незабутні враження від насиченого дня.














Участь у традиційному щорічному конкурсі "Новорічна композиція"

З метою пропаганди серед молоді бережливого ставлення до природи, формування практичних умінь та навичок учнів по виготовленню композицій, які символізують та відображують новорічно-різдвяну флористику Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводить традиційний щорічний конкурс "Новорічна композиція". До участі в конкурсі долучилися учні 2 класу Бортницьокого НВК. Вони виготовили новорічний вінок, новорічні подарунки і різдвяного ангела.
Разом із своїм класним керівником, Сімак Ольгою Юрівною, новорічні композиції відправили на конкурс у Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді у лабораторію квітникарства.



Участь у заочному Всеукраїнському родинному конкурсі "Дідух"

З метою громадського вихавання дітей та молоді, виховання шани та поваги до свого родоводу, а також популяризації і збереження Різдвяних традицій в Україні, як безцінної духовної та історичної спадщини і підтримки соціальної активності учнівської молоді та сприяння збереженню, а часом і відтворенню, звязків між поколіннями Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді у грудні 2017 року ініціював проведення Всеукраїнського заочного родинного конкурсу "Дідух". 
Конкурс надихнув учня 2 класу Бортницього НВК Лавренка Андрія, його маму, Лавренко Вікторію і бабусю, Костюк Наталію на створення Різдвяного Дідуха. Вони виготовили  Дідух власними руками, як дерево свого роду і символ достатку сім'ї. Сніп перев'язали вишиваною стрічкою, а ніжки - ниткою, що символізує безкінечність життя роду Лавренків.
Свого Дідуха родина відіслала на конкурс у Національний еколого-натуралістичний центр.