неділя, 30 липня 2017 р.

Святкування Дня Конституції у пришкільному таборі "Джмелик"


День Конституції України — державне свято України
Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року.
День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції:
 Стаття 161.
"День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України."
Саме тому 27 червня у пришкільному таборі "Джмелик" було проводено захід до Дня Конституції вчителем початкових класів, Сімак Ольгою Юріївною.
Метою заходу було узагальнити та систематизувати знання учнів про Україну, державні символи України, знання Конституції України. Виховати у дітей усвідомлення себе, як невід’ємної частини українського народу, любов до рідної країни, почуття патріотизму. 
Учитель почала розповідь із історії створення Конституції України. Згадали про Ярослава Мудрого і "Руську правду", про Пилипа Орлика та Конституцію війська запорізького і про Михайла Грушевського  і Конституцію Української Народної Республіки.
Цікаво слухати було дітям про прийняття сучасної Конституції України у 1996 році.
Вчитель зачитала основні статті Конституції України про державні символи, суверенітет України, державну мову.







четвер, 13 липня 2017 р.

Навчальний проект у пришкільному таборі "Джмелик"

Успіх в сучасному світі багато в чому визначається здатніс­тю людини проектувати своє життя: визначати далеку і найближчу перспективу, знаходити і залучати необхідні ресурси, намічати план дій і оцінювати досягнення поставлених цілей.
    Проект являє собою самостійне доскональне вивчення будь-якої проблеми з презентацією результатів роботи.
    Навчальний проект — спільна навчально-пізнавальна, дослідниць­ка, творча або ігрова діяльність учнів, що має спільну мету, узгоджені методи, способи діяльності, спрямована на досягнення загального результату з розв’язування певної проблеми. 
22 червня 20177 року вихованці пришкільного табору "Джмелик" Бортницького НВК разом з вчителем Сімак Ольгою Юріївною, виконали навчальний проект "Як облаштувати джерело". Метою якого було:
узагальнити знання про водні ресурси рідного краю;
-  створити умови для збагачення індивідуального досвіду дітей про джерело;
-  розвивати пізнавальну активність, допитливість;
-  формувати навички екологічно грамотної поведінки біля водойм;
-  пробуджувати інтерес до навколишнього світу;
-  виховувати бережливе ставлення до джерел  та природи.
Навчальний проект складався з трьох етапів:
 І етап - Організація проект
 На цьому етапі були визначені тема, мета проекту.
 ІІ етап -  Планування проектної діяльності. Ознайомлення учнів із загальною темою, провідною проблемою та історичною довідкою походження джерела.
Вчитель звернула увагу учнів на гранітну плиту біля водойми, на якій був виканрбуваний історичний факт походження Плакучого джерела.
Люди називають це джерело Бездна. Це означає, що ця водойма немає дна.
За переказами старожилів села Привільне, колись на Великдень на цьому місці чоловік орав поле і земля під ним розтупилася і він разом з кіньни провалився у безодню. Кажуть люди, як прийти сюди у суботу перед Великоднем, то можна почути стогін коней. І ось на цьому мсці утворилося джерело Бездна, яке немає і досі дна, але вода тут цілюща, має великий вміст срібла. В ясну сонячну погоду можна побачити сріблясті бульбашки, які підіймаються у воді.

ІІІ етап - Реалізація цроекту.
Учні спільно з учителем обговорили як облаштувати джерело, озвучили пропозиції, аргументи, судження щодо кінцевого вигляду водойми, обговорили, що саме вони можуть зробити для того, щоб Плакуче джерело було завжди чистим.
 Учні з великим завзяттям взялись прибирати навколо водойми.


 
Після проведення навчального проекту учні пояснювали господарське значення водойм; наводили приклади позитивного і негативного ставлення людини до природи; моделювали  оптимальні форми поведінки у ставленні до природи; дотримання інструкцій і правил техніки безпеки.