субота, 26 серпня 2017 р.

ЧИ ГОТОВА ДИТИНА ДО ШКОЛИ? ФІЛІППІНСЬКИЙ ТЕСТ НА ЗРІЛІСТЬ

В дошкільному віці (зазвичай в 5-6 років) у дітей відбувається «напівзростовий стрибок у зрості», який полягає у суттєвому подовженні рук і ніг.
Для того, щоб дізнатися пройшов цей скачок зросту чи ні, потрібно попросити дитину доторкнутися правою рукою до лівого вуха, провівши руку над головою. Дитина 4-5 років не може цього зробити – руки ще занадто короткі.
Результат Філіппінського тесту достатньо точно характеризує біологічний вік дитини. Він відображає ступінь розвитку скелету, рівень дозрівання нервової системи, здатність головного мозку сприймати і переробляти інформацію. Загалом таким способом перевіряється ступінь морфофункціональної зрілості організму.
Фізіологами встановлено, що, якщо дитина починає відвідувати школу до того, як у неї відбувся напівзростовий стрибок, це різко негативно позначається на її здоров’ї, в першу чергу – психічному, і вкрай рідко приносить успіх у навчанні. Чому так? Тому що після такого стрибка у зрості, організм дитини стає надійнішим в біологічному сенсі, а тому – працездатнішим.
Паспортний вік, в якому проходить цей напівзростовий стрибок, може істотно варіюватися. У деяких дітей він завершений вже до 5 років, в інших – тільки після 7 років. Ясно, що в такому віці різниця в два роки – це дуже багато.
Після того, як напівзростовий стрибок завершений, у дитини з’являються реальні функціональні можливості до сидячої, досить тривалої роботи в рівному темпі (зрозуміло, ще невеликі – вони будуть швидко, але нерівномірно збільшуватися в міру дорослішання, але основа вже закладена).
Але не слід стверджувати стовідсотково, що якщо дитина виконала філіппінський тест – вона точно готова до навчання в школі.
«Шкільна зрілість» – це сукупність певних навичок і умінь дитини, таких, як: навик освоєння соціальної ролі учня; навик навчальної діяльності; вміння взаємодіяти з соціальним оточенням; фізіологічна готовність до навчання в школі.
Філіппінський тест допоможе вам визначити один з показників шкільної зрілості – ступінь фізіологічної готовності до навчання в школі.
Джерело: dytpsyholog.com

Шановні батьки та вчителі!
На Першому всеукраїнському сайті для батьків та дитячих психологів Ви зможете почерпнути багато цікавої та корисної інформації!

неділя, 30 липня 2017 р.

Святкування Дня Конституції у пришкільному таборі "Джмелик"


День Конституції України — державне свято України
Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року.
День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції:
 Стаття 161.
"День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України."
Саме тому 27 червня у пришкільному таборі "Джмелик" було проводено захід до Дня Конституції вчителем початкових класів, Сімак Ольгою Юріївною.
Метою заходу було узагальнити та систематизувати знання учнів про Україну, державні символи України, знання Конституції України. Виховати у дітей усвідомлення себе, як невід’ємної частини українського народу, любов до рідної країни, почуття патріотизму. 
Учитель почала розповідь із історії створення Конституції України. Згадали про Ярослава Мудрого і "Руську правду", про Пилипа Орлика та Конституцію війська запорізького і про Михайла Грушевського  і Конституцію Української Народної Республіки.
Цікаво слухати було дітям про прийняття сучасної Конституції України у 1996 році.
Вчитель зачитала основні статті Конституції України про державні символи, суверенітет України, державну мову.







четвер, 13 липня 2017 р.

Навчальний проект у пришкільному таборі "Джмелик"

Успіх в сучасному світі багато в чому визначається здатніс­тю людини проектувати своє життя: визначати далеку і найближчу перспективу, знаходити і залучати необхідні ресурси, намічати план дій і оцінювати досягнення поставлених цілей.
    Проект являє собою самостійне доскональне вивчення будь-якої проблеми з презентацією результатів роботи.
    Навчальний проект — спільна навчально-пізнавальна, дослідниць­ка, творча або ігрова діяльність учнів, що має спільну мету, узгоджені методи, способи діяльності, спрямована на досягнення загального результату з розв’язування певної проблеми. 
22 червня 20177 року вихованці пришкільного табору "Джмелик" Бортницького НВК разом з вчителем Сімак Ольгою Юріївною, виконали навчальний проект "Як облаштувати джерело". Метою якого було:
узагальнити знання про водні ресурси рідного краю;
-  створити умови для збагачення індивідуального досвіду дітей про джерело;
-  розвивати пізнавальну активність, допитливість;
-  формувати навички екологічно грамотної поведінки біля водойм;
-  пробуджувати інтерес до навколишнього світу;
-  виховувати бережливе ставлення до джерел  та природи.
Навчальний проект складався з трьох етапів:
 І етап - Організація проект
 На цьому етапі були визначені тема, мета проекту.
 ІІ етап -  Планування проектної діяльності. Ознайомлення учнів із загальною темою, провідною проблемою та історичною довідкою походження джерела.
Вчитель звернула увагу учнів на гранітну плиту біля водойми, на якій був виканрбуваний історичний факт походження Плакучого джерела.
Люди називають це джерело Бездна. Це означає, що ця водойма немає дна.
За переказами старожилів села Привільне, колись на Великдень на цьому місці чоловік орав поле і земля під ним розтупилася і він разом з кіньни провалився у безодню. Кажуть люди, як прийти сюди у суботу перед Великоднем, то можна почути стогін коней. І ось на цьому мсці утворилося джерело Бездна, яке немає і досі дна, але вода тут цілюща, має великий вміст срібла. В ясну сонячну погоду можна побачити сріблясті бульбашки, які підіймаються у воді.

ІІІ етап - Реалізація цроекту.
Учні спільно з учителем обговорили як облаштувати джерело, озвучили пропозиції, аргументи, судження щодо кінцевого вигляду водойми, обговорили, що саме вони можуть зробити для того, щоб Плакуче джерело було завжди чистим.
 Учні з великим завзяттям взялись прибирати навколо водойми.


 
Після проведення навчального проекту учні пояснювали господарське значення водойм; наводили приклади позитивного і негативного ставлення людини до природи; моделювали  оптимальні форми поведінки у ставленні до природи; дотримання інструкцій і правил техніки безпеки.

 




вівторок, 30 травня 2017 р.

Екскурсія на джерело!

22 травня 2017 року учні 1 класу під керівництвом класного керівника Сімак Ольги Юріївни, відвідали Плакуче джерело у селі Привільне Дубенського району Рівненської області.
Вчитель розповіла історію виникнення джерела. Учні спостерігали як вода виходить з-під землі і виблискує сріблом на сонці. Тому що вода із даного джерела має великий вміст срібла.
Особливо учням смакувала вода із джерела.
Завершилась екскурсія пікніком.






День Європи!

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.
З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
23 травня 2017 року у Бортницькому НВК вчителем вищої категорії Сімак Ольгою Юріївною було проведена виховна година "Україна - це Європа". Вчитель познайомила учнів із країнами Європи, показала на карті європейських сусідів України. Розповіла що таке ЄС і коли, з якою метою було створено. 
Учні зрозуміли, що Україна може стати членом великої європейської сімї. Особливо цікаво було дізнатися про неймовірні факти із життя кожної країни.
Учні із захватом розглянули власну колекцію вчителя Сімак Ольги Юріївни національних ляльок.
Завершилась виховна година прослуховуванням гімну Європи.






Свято Букварика!!!

28 квітня 2017 року у Бортницькому навчально-виховному комплексі відбулося свято "Прощання з Букварем". Підготувала і провела захід вчитель початкових класів Сімак Ольга Юріївна. Всі учні школи активно прийняли участь: готували костюми казкових героїв, вчили вірші, співали пісні.

Але особливо хвилюючим це свято було для першокласників. Вони закінчили вивчати свою першу книжку Буквар.Першокласники демонстрували свої вміння декламувати вірші, розгадувати ребуси, відгадувати загадки про букви. 

Головним казковим героєм була Мальвіна, якій лісові мешканці приносили всі букви азбуки. Завершилося свято на веселій ноті: Буратіно і Яглик помирилися і стали вивчати літери.

Після свята першокласники пригостили гостей солодощами.















неділя, 30 квітня 2017 р.

Всеукраїнський родинний конкурс "Секрети великодного хліба"

З 10 по 16 квітня 2017 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводив Всеукраїнський заочний родинний конкурс "Секрети великодного хліба".
Конкурс проводився з метою громадянського виховання дітей та молоді, формування у них шанобливого ставлення до традицій свого народу, що освячені віками, зокрема - Великодніх традицій в Україні.
Конкурсні роботи подавалися у таких номінаціях:
Великодній хліб (паска);
Писанки;
Великодній рушник.
Учні 1 класу Бортницького НВК під керівництвом класного керівника Сімак Ольги Юріївни із участю батьків і бабусь прийняли участь у цьому конкурсі: спекли паску прикрасивши її прісним тістом. На даний момент ця паска стоїть на виставці у Національному музеї хліба.
Бабусі учнів допомогли вишити великодній накривний рушник, а учні разом з мамами долучилися до оздоблення та виготовлення писанок. Яйця були оздоблені стрічками з квіток, блискітками, перлинками, метеликами. бісером. Кожен учень уклав у цю роботу частинку своєї душі.
Виконуючи роботи на конкурс, діти збиралися з своїми сім'ями, великою шкільною родиною, що об'єднало їх навколо спільної творчої роботи.




Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів "Моя країна - Україно!"

З 25 вересня 2016 року по 1 березня 2017 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді оголосив про проведення конкурсу робіт юних фотоаматорів "Моя країна - Україно!".
Конкурс проводиився з метою формування в учнівської молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільнрому і культурному житті країни, розвитку пізнавальних інтересів у дітей, зокрема, уяви, сприйняття, уваги, мислення, формування екологічної культури.
Конкурс проводився за трьома віковими категоріями:
молодша група (7-10 років);
середня група (11-14 років)
старша група (15-18 років).
Учениця 1 класу Бортницького НВК Гайдусь Марія під керівництвом класного керівника Сімак Ольги Юріївни прийняла участь у конкурсі і надіслала фото у таких номінаціях:
Пейзаж "Казкові будиночки в лісі", "Прогулянка рідним селом";
Жанрове фото "Чарівне місце";
Рослини "Дерево на камінні";
Тварини "Заморські красені", "Кінь в яблуках";
Фотошоп "Небесна Сотня, ви тепер святі".
Юна фотоаматорка цікавиться фотомистецтвом і в майбутньому планує вдосконалювати свої вміння.